• -586,93 ₺

Magellan eXplorist 510 El Tipi GPS

4.808,04 ₺Liste Fiyatı
4.221,11 ₺Uzman Fiyatı
4.094,48 ₺Havale Fiyatı

Adet

Mühendislik, Denizcilik, Doğa Sporları vb. aktiviteler ile şehir içi kişisel kullanımlarda El tipi GPS özelliğine ilave olarak ayrıca fotoğraf makinesi, film gösterici, müzik çalar ve pusuladır. Bu yeni bütünleşik donanımlara ilave olarak Raster (Koordinatlı Resim Harita) veriyi (uydu görüntüsü, taranmış 1/25.000 ölçekli harita) altlık harita olarak yükleyebilmesi, nokta veya diğer kayıtlara sesli notlar, fotoğraf veya video kaydedebilme diğer en büyük yeni özelliklerdir.

 

El tipi GPS’ teki zengin haritave yenilikçi donanımsal yaklaşımı ile eXplorist 510 yüksek hassasiyetli konum belirleme, kolay harita okuma, doğru navigasyon ve tecrübeli kayıt yeteneği özelliklerini birleştirmiş ve diğer taşınabilir GPS cihazlarınagöre çok daha uygun fiyattadır. Doğa Sporlarımeraklılarının coğrafi etiketli resimler ve filmlerçekmeleri için entegre 3.2MP otomatik odaklanabilen kamera, mikrofon ve hoparlöre sahiptir. Dayanıklı su geçirmez kasası ile birlikte dış mekan maceralarınızda, size mükemmel bir coğrafi ve multimedya kayıt imkanı sunmaktadır.
 

Yeni eXplorist serisinin SD kartlı ve kameralı modellerinin ilk modeli olan 510 modeli ile yapılan aktivitelerde kaydettiğiniz verileri PC de ya da Favori sosyal paylaşım ağlarında seyahatlerini paylaşarak yaşa. GPS ile birlikte verilenVantage Point (VP)PC yazılımındaki harita üzerine GPS’ ten bilgisayara doğadaölçülen verileraktarılarak programda arşivle, sil, yeni fotoğraf ekle veya görüntüle. Cihaz ile doğada ölçülen veriler VP programında daha sonra similasyonu yapılarak hız, konum ve tarih bilgileri bir arada tekrar yaşanılır. Alan hesabı yapılarak görüntü veya harita üzerinden çıktısı yazıcıdan alınılır. İnternet bağlantısı var ise anında GPS verisinin altında Digital Globe uydu görüntüsü görülür.

 

Haritalar ya da birçok farklı pusula ekranı kullanılarak ile kolaylıkla yolunuzu bulun. Yol üzerinde noktalar oluşturun, izler kaydedin ve noktadan noktaya rota belirleyin. 10.000 geocache veri GPX dosyasını yükleyin. 30 navigasyonel veri alanından geziniz anında istediğinizi ekrana getirin. Kullanıcı arayüzüne ulaşmak için harita ekranına dokunmanız yeterlidir. Böylece dört köşe menüden Navigational Dashboard, OneTouch favori menüsü, ana menü ve özel içerik menüsüne ulaşılabilir. Ayrıca yan tarafta iki adet özelleştirilebilir sert buton ile kolayca nokta işaretlemek ve kamerayı aktif hale getirmek için kullanılabilir.

 

Hızlı işlemcisi, güvenilir GPS çipseti, yüksek hassasiyetli dahili anteni ve bütünleşik sinyal arttırma özelliği ile en zor şartlarda bile inanılmaz, hızlı ve doğru sonuçlara erişin. Bu özelliklerin bir araya gelmesi ile WGS84 / ITRFXX datumda 2-3 metre hassasiyet elde edilebilir.

 

VantagePoint programında arşivlediğiniz noktalara daha önce çektiğiniz fotoğraf dosyalarınızı ilişkilendirebilirsiniz. Böylece herhangi bir koordinat veya yerde çektiğiniz fotoğrafları tarihleri ile her zaman görebilirsiniz. Hatta bu resim eklenmiş noktaları USB kablonuz ile eXplorist 510/610/710 modellere aktarabilirsiniz. Böylece El Tipi GPS’lerde gelenekselin dışına çıkılıp kısmen multimedya özelliğine sahip olunmuştur. 
 

2 AA alkalin / şarj edilebilir NiMH kalem pil ile en az 15saat kullanıma izin verir. Gücü muhafaza etmeye yardım etmek için cihaz kendini askıya alır fakat veri toplamaya devam eder.Kolay kullanabilir ve özelleştirilebilir, bununla birlikte güneşte okunabilir dokunmatik ekran, 4 köşeli kullanıcı ekranı ve pratik sağlam butonları ile eXplorist 510 en kolay taşınabilir GPS alıcılarından biridir.

 

GPS20 Paralel Kanallı SirfStar III
Ekran / BoyutDokunmatik, WQVGA (240X400) / 3
İşlemci400 MHz
İşletim SistemiWinCE 5,0 Core
Menü DiliTürkçe + 26 Farklı Dil Seçeneği
Nokta Kayıt2000 adet + 10,000 adet
RotaV200 Bacaklı 500 adet Dosya
İz Kaydı10,000 nokta x 200 Adet Dosya
Hafıza2 Gb Dahili Hafıza
SD Kart Desteği32 Gb kadar destekli
BağlantıUSB 2,0(Harici Disk - NMEA 0183)
Güç Tipi / Ömrü2 x AA Alkalin Tip Pil – 16 saat
PusulaUydu Bağımlı Pusula
Yükseklik / BasınçBarometrik, GPS, Harita / Barometre
AkselerometreYok
Ağırlık200 Gram (Batarya Hariç)
KameraVar ( Video – Fotoğraf ) Noktaya resim ekleme Özelliği
Mikrofon / HoparlörVar ( Noktaya ses ekleme özelliği )
Koordinat GösterimiSeçilen 2 Farklı Sistemi Aynı 
 Ekranda Gösterme ÖzelliğiKoordinat Sistemleri Enlem/Boylam, UTM (6°) (3°)
 Harita DatumlarıITRF, WGS84, ED50, User Datum 7 Parametre
 Hassasiyet (SBAS)1-3 metre WGS84-ITRF Datumlarında, 1-5 metre ED50
 Alan HesabıVar (Hem Rota, Hem İz Çizgisi Üzerinden)
 İmaj HaritaTaranmış Resim Harita  Yüklenebilme Özelliği (Kullanıcı)
 Kara HaritasıVar, Standart (Karayolları, Köyyolları, 3B Topoğrafya, Kıyı çizgisi, 95 Yerleşim Yeri Cadde-Sokakları)
 Deniz Haritası Opsiyonel – Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz
 WAAS / EGNOS / MSAS Var
 Su GeçirmezlikIPX7 - Su, Toz Geçirmez Lastik Kaplamalı Dayanıklı Kasa Seçilebilir 
 Navigasyonel BilgiHedef Doğrultu, Mesafe, Hız, İstikamet, Kalan Zaman, Seyahat Zamanı, Yükseklik, Zaman, Tarih, XTE, DMG, VMG vs
 AlarmVar - Sesli-Sessiz (GPS Sinyali, Sürüklenme, Rotadan Sapma, Yaklaşma, Varma, Düşük Pil)
 Paket İçeriği2 adet AA Kalem Pil, Türkçe Kullanım Rehberi, USB kablo, Detaylı kara Haritası, Kılıf
 Koordinat Bilgilerini Güncelleme Süresi 1 Sn
 Çalışma Sıcaklığı-10C ile +60C Arası 

 

 

Yazılım

Vantage PointMagellan GPS’e yüklü haritaların bilgisayarda da görüntülenebilmesini sağlayan, Map Send Lite programına göre 3D harita gösterim kabiliyeti arttırılmış bir yazılımdır. Vantage Point yazılımı, Magellan firmasının Triton serisi için geliştirmiş ve eXplorist GPS'ler içinde kullanılabilir. Ayrıca; 

•   GPS ile toplanmış Nokta-İz-Rota bilgilerinin bilgisayardaki harita üzerinde açılıp arşivlenmesi, gerekiyor ise nokta bilgilerinin değiştirilmesi, silinmesi ve bu noktalara medya (Resim, Ses...) eklenmesi,

•   Digital Globe görüntüsünü kaydedip doğrudan explorist gpslerde altlık harita olarak açabilme

•   GPS ile toplanmış iz (track) bilgilerinin bilgisayarda simulasyonunun yapılıp kullanıcının hangi saatte hangi hızla gittiği ve nerelerden geçtiği görülebilir.

•   Araziye veya seyahate çıkmadan önce planlama amaçlı program üzerindeki haritadan nokta ve rota işaretleyip kaydedilerek GPS'e aktarılması

•   Programda alan hesabı, mesafe sorgulama, yerleşim yeri, yol veya yüklü POI'lerin sorgulanıp bulunması, 3B profil çizimi, 2B veya 3B harita görüntüsü.

•   Online Magellan GPS bağlantısı (NMEA) ile PC üzerindeki haritada GPS'in otomatik olarak konumlandırılması, yol takibi veya programa otomatik iz yol verisi toplama işlemleri yaptırılabilir.

•   Magellan eXplorist GPS'in nokta (UPT), iz (LOG) ve rota (RTE) dosyalarını programa alabilme, programdaki verilerin UPT, LOG, RTE ve GPX formatlarında kaydedilmesi

•   Garmin GPS'lerin nokta ve iz dosyaları (GDB, PCX), National Geographic Topo (TPO), TomTom POI (OV2) ve standart GPS dosyalarını (GPX) programda açabilme

•   Harita koordinat sistemleri olarak Türkiye sistemini desteklemektedir.


 

GeoXtend

GeoXtend, firmamız tarafından geliştirilen basit grafik arayüzlü format dönüştürme yazılımıdır. Bu yazılım ile GPS'den alınan *.upt (nokta), *.log (iz) dosyalarını NetCAD (ncn), AutoCAD (dxf), Metin (txt) formatlarına dönüştürülebilir veya bu formattaki dosyaları *.upt ya da *.log dosyası olarak kaydedebilir. Programın grafik arayüzü sayesinde basit çevre/alan hesabı gibi işlemler yapılabilir.

 

Triton RMP MakerTriton RMP Maker yazılımı ile elinizdeki raster görüntüleri Triton El Tipi GPS'lerinize (Triton 400 ve üstü modeller) yükleyebilirsiniz. 
 

Geomatics Group’ tan satın aldığınız Türkiye İthalatçısı olduğu Teknik Cihazlar ile birlikte ücretsiz verilenGPSFormat yazılımı ile CORS ve RTK verilerinin TKGM formatına dönüşümünü yapmak, sonuçları analiz etmek, karşılaştırma yapmak, Excel formatında yönetmeliklere uygun çıktı almak, Magellan EL GPS ten PC ye ve tam tersine veri dönüşümleri yapmak, verileri google üzerinde görüntülemek mümkündür.

 

Ashtech, Spectra Precision, Magellan cihazlarında kullanılan RW5, JXL, GPX, UPT, LOG, NCN, PNT formatlarından verileri okuyup raporlama ve kontrol işlemlerini yapar. Ayrıca GNSS ve NCN formatlı koordinatları GPX formatına dönüştürerek aynı verilerin El GPS’ lerimiz de de kullanılmasını sağlar.

 

Sol üst köşede bulunan (Şekil.1) Dosya sekmesi tıklanarak Aç komutuyla JXL , RW5, NCN, GPX, UPT, LOG uzantılı datanızı bilgisayarda nereye kaydetmiş iseniz bu komut ile datanızı çağırınız. . Sonrasında Poligon okumalarınız (Şekil 2.) Detay okumalarınız (Şekil3.) te ki sekmelere tıkladığınızda otomatik olarak karşınıza çıkacaktır.

Poligon veya Detay okumalarınızda hangi okumalarınızın klişesini almak istiyor iseniz Örneğin; Poligon sekmesinde Tekrardan sol üst köşede Dosya butonuna tıklayıp kaydet demeniz yeterlidir.

 

Koordinat sekmesini tıkladığınızda Karşınıza çıkan projeksiyon seçim sekmesinden farklı bir koordinat sistemini seçebilir yada Custom (Özel) deyip elinizdeki parametreleri girerek arazide ölçmüş olduğunuz noktaları farklı bir koordinat sistemine çevirebilir ve NCN olarak kaydedebilirsiniz.Koordinatları Magellan El GPS için kaydedecekseniz Grid olan koordinat sistemini Coğrafi seçip, sağ taraftaki GPX sekmesi seçilip Kaydet ile GPX formatında bilgisayara kaydedilebilir.

 

Programda Google sekmesine tıkladığınızda ise; Eğer bilgisayarınızın internet bağlantısı varsa otomatik olarak google earth üzerine noktaları atacaktır.

 

Google sayfasında iken Sol üst köşede bulunan Dosya sekmesinden kaydet dediğinizde KMZ uzantılı olarak dosyayı kaydedebilirsiniz.

GPSFormat Programının Güncellenmesi

 

Bilgisayarınızda yüklü olan GpsFormat programınızın en güncel versiyonunu bilgisayarınıza yüklemek için herhangi bir setup dosyası edinmeden program üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

 

Bunun için; Dosya/Update butonuna basıyoruz.

                                                                                                                                                                                

Eğer kullandığımız sürümün daha güncel bir sürümü var ise internet bağlantınız üzerinde denetleniyor ve ekranınızda c:updateGF.exe Complette uyarısı almanız güncel sürümün var olduğu ve bilgisayarınıza updateGF.exe ismi ile C klasörünüze kayıt edildiği anlamındadır. Çıkan uyarının üst tarafında hangi sürümünü indirdiği de ekranınızda kullanıcılarına bilgi olarak sunulmaktadır.

 

Ekranda bu uyarıyı aldıktan sonra Tamam butonuyla işleminizi tamamlıyoruz ve yeni versiyonu aktif hale getirmek için açık olan GpsFormat programını kapatıyoruz.

 

Bilgisayarımdan C sürücümüze girerek indirdiğimiz updateGF.exe isimli dosyamızı çalıştırarak yükleme işleminin akabinde yeni versiyonumuz bilgisayarımıza yüklenmiş oluyor.

 

Not: GpsFormat programı online güncelleme 5.1.0.5 sürümüyle gelen bir özelliktir. Bilgisayarınızda yüklü olan sürümü  programınız açık durumda iken  ekranın sol üst tarafından bakabilirsiniz.    

 

Daha alt bir sürüm kullanıyorsanız eğer Geomatics Group teknik birimiyle irtibata geçerek 5.1.0.5 sürümünü edinebilirsiniz.

 

Uygulama

ED50 DATUMUNDA KOORDİNAT HASSASİYET TESTİ

7 Parametre Girilmiş MAGELLAN El GPS: y: 474561 x:4414670 H:948

TUSAGA AKTİF(CORS)den ASHTECH ProMark 500 y:474559,41 x:4414669,1 H: 951,22

Fark y: 1,59m x:0,90m H: 3,22m

 

MAGELLAN EL GPS ED50'DE DE HASSASTIR!

 

- Netcad, Geocad, Autocad harita programlarından DXF formatlı nokta dosyaları ile Netcad NCN nokta dosyalarını ücretsiz verdiğimiz GeoXtend programı yardımıyla Magellan Triton/eXplorist serisine nokta dosyası olarak hazırlanabilir.

- Magellan GPS cihazınızdaki detaylı Türkiye haritasına ilave olarak Raster haritalarınız (Taranmış, JPEG) ve Google Earth görüntülerinizi ücretsiz verdiğimiz RMP Maker programı ile Triton/eXplorist modellerine derleyebilirsiniz.

- Tarafımızdan satın alabileceğiniz GPS-Telsiz arası kablolar ile GPS cihazı kullanıcısını telsizin kapsama alanı içerisinde merkezden izleyebilirsiniz. Böylece Magellan GPS cihazınızı telsiz vasıtası ile araç / insan takip cihazı haline dönüştürmüş olursunuz. Merkezdeki Telsiz hareketleri kendi programlarından an ve an takip edebilir. Hareketin yönünü görebilir, gerektiğinde yönlendirebilir. Bu uygulama hem askeri hem de sivil telsizlerle yapılabilir.
Stokta var       :1 adet
Marka       :Magellan
Urun kodu       :MGLN-EX510
Urun barkodu       :

Şu anda ürün ile ilgili yorumu bulunmamakta.

Kayıt ol

Yeni Hesap Kaydı

Zaten hesabınız var mı
Bunun yerine giriş yapın veya Parolayı sıfırla