• -10%

Magellan eXplorist 110 El Tipi Gps

1.369,00 ₺Liste Fiyatı
1.232,10 ₺Uzman Fiyatı
1.195,14 ₺Havale Fiyatı

Adet

• Haritalı Türkçe Menülü GPS

• 2.2" Diyagonal Renkli Güneşte Görünebilir Ekran

• Topo, Kara ve Deniz Harita desteği

Magellan eXplorist 110 GPS alıcısı temel navigasyon özellikleri ile gelir ve kutudan çıkarır çıkarmaz kullanıma hazırdır.

 

Transreflektif renkli ekran doğrudan güneş ışığında bile rahat okumayı sağlar. Bir geocache’in tam yerini bulmak için, favori balık avlama noktanız veya bir sonraki buluşma noktası için SiRFstarIII GPS çipset 3-5 metre hassasiyet sağlar. Açık hava maceranızı tüm gün sürdürebilmeniz için cihaz 18 saat sürekli kullanımlık iki adet AA pil ile güç sağlar. eXplorist 110 sağlam, su geçirmez ve suya tamamen girebilir yapıdadır (IPX-7). Bütün bunlar tercihe bağlı olarak Magellan askısıyla boynunuza ya da dâhili karabina kancasıyla çantanıza takabileceğiniz küçük ve çekici el tipi bir cihazda buluşur.

 

eXplorist 110da yüklü bulunan Dünya haritası, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Batı Avrupa ve Avustralya’daki tüm yol ağlarını ve dünyanın geri kalanındaki ana yolları gösterir. Bu eşsiz harita aynı zamanda su ögelerini, şehir ve kırsal alan kullanımını ve şehir merkezlerini de gösterir.

 

eXp 110 ile bir dizi farklı şeffaf pusula stilini, önceden yüklenmiş olan yolları, su ögelerini, parkları ve şehir merkezlerini gösteren Dünya Haritasının üzerine ekleyebilirsiniz. Kullanma ekranı hızlı referans için mini pusula ve enlem, boylam, yöneliş, istikamet, hedefe kalan mesafe, yolculuk odometre gibi değiştirilebilir navigasyon veri alanları içerir. Tüm hareketlerinizi kaydeden bir nevi dijital “ekmek kırıntıları” olan aktif izinizi görüntülemenizi sağlar. Başlangıç noktanızı (araç, iz başlangıcı, park alanı vb.) bir ara nokta ile işaretleyip, günün sonunda kolayca başlangıç noktanıza dönmenizi sağlar.

 

Kat ettiğiniz mesafeyi, artan veya azalan yükseltiyi, yolculuk süresinin tamamını, hareket ettiğiniz ve durduğunuz süreleri ve ortalama ulaşma sürenizi görmek için iz özetinize başvurun. Bir sonraki geocaching maceranızın detaylarının izini sürmek için kolayca iz özetinizi resetleyin.

 

Açık hava aktivitelerinizi nerede yapıyor olmaktan hoşlandığınız fark etmez; WAAS, EGNOS ve MSAS’ın oluşturduğu Uydu Bazlı Alan Büyütme Sistemleri (SBAS) sayesinde eXplorist 110 GPS alıcısı hassas GPS sinyalleri sağlar bunun yanında UTM ve WGS84’ ün de dahil olduğu farklı pek çok küresel sistemde koordinatları gösterir. Size şimdikinden bir sonraki maceranıza – dünyanın neresinde olursa olsun! – doğru kılavuzluk eder.

 

Özellikler

GPS 20 Paralel Kanallı SirfStar III
Ekran / Boyut QVAGA (240X320) / 2,2”(5.6 cm) Diyagonal
İşlemci 236 MHz
İşletim Sistemi WinCE 5,0
Menü Dili Türkçe + 26 Farklı Dil Seçeneği
Nokta Kayıt 500 + 500 adet
Rota 25x25 Adet Dosya
İz Kaydı 10 adet
Hafıza 2 Gb Dahili Hafıza
SD Kart Desteği Yok
Bağlantı USB 2,0 (Harici Disk - NMEA 0183)
Güç Tipi / Ömrü 2 x AA Alkalin Tip Pil – 18 Saat
Pusula Uydu Bağımlı Pusula
Yükseklik / Basınç Uydu Bağımlı / Yok
Akselerometre Yok
Ağırlık 120 Gram Pil Hariç
Kamera Yok
Mikrofon / Hoparlör Yok
Koordinat Gösterimi Tek Koordinat
 Ekranda Gösterme Özelliği Koordinat Sistemleri Enlem / Boylam, UTM (6°) (3°)
 Harita Datumları  ITRF, WGS84, ED50, User Datum 7 Parametre
 Hassasiyet (SBAS)  1-3 metre WGS84-ITRFDatumlarında, 1-5 metre ED50Datumunda
 Alan Hesabı  Var (Rota ve İz Çizgisi Üzerinden)
 İmaj Harita Yok
 Kara Haritası Var, Standart (Karayolları, Köyyolları, 3B Topoğrafya, Kıyı çizgisi, 95 Yerleşim Yeri Cadde-Sokakları)
 Deniz Haritası Opsiyonel – Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz (Tek Bölge)
 WAAS / EGNOS / MSAS  Var
 Su Geçirmezlik IPX7 - Su, Toz Geçirmez Lastik Kaplamalı Dayanıklı Kasa Seçilebilir
 Navigasyonel Bilgi Hedef Doğrultu, Mesafe, Hız, İstikamet, Kalan Zaman, Seyahat Zamanı, Yükseklik, Zaman, Tarih, XTE, DMG, VMG
 Alarm Var / Sesli - Sessiz (GPS Sinyali, Sürüklenme, Rotadan Sapma, Yaklaşma, Varma, Düşük Pil)
 Paket İçeriği 2 adet AA Kalem Pil, Türkçe Kullanım Rehberi, USB kablo, Detaylı Kara Haritası, Kılıf
 Koordinat Bilgilerini Güncelleme Süresi 1 Sn
 Çalışma Sıcaklığı -10C ile +60C Arası 

Yazılım

Vantage Point

Magellan GPS’e yüklü haritaların bilgisayarda da görüntülenebilmesini sağlayan, Map Send Lite programına göre 3D harita gösterim kabiliyeti arttırılmış bir yazılımdır. Vantage Point yazılımı, Magellan firmasının Triton serisi için geliştirmiş ve eXplorist GPS'ler içinde kullanılabilir. Ayrıca; 

 

•   GPS ile toplanmış Nokta-İz-Rota bilgilerinin bilgisayardaki harita üzerinde açılıp arşivlenmesi, gerekiyor ise nokta bilgilerinin değiştirilmesi, silinmesi ve bu noktalara medya (Resim, Ses...) eklenmesi,

 

•   Digital Globe görüntüsünü kaydedip doğrudan explorist gpslerde altlık harita olarak açabilme

 

•   GPS ile toplanmış iz (track) bilgilerinin bilgisayarda simulasyonunun yapılıp kullanıcının hangi saatte hangi hızla gittiği ve nerelerden geçtiği görülebilir.

 

•   Araziye veya seyahate çıkmadan önce planlama amaçlı program üzerindeki haritadan nokta ve rota işaretleyip kaydedilerek GPS'e aktarılması

 

•   Programda alan hesabı, mesafe sorgulama, yerleşim yeri, yol veya yüklü POI'lerin sorgulanıp bulunması, 3B profil çizimi, 2B veya 3B harita görüntüsü.

 

•   Online Magellan GPS bağlantısı (NMEA) ile PC üzerindeki haritada GPS'in otomatik olarak konumlandırılması, yol takibi veya programa otomatik iz yol verisi toplama işlemleri yaptırılabilir.

 

•   Magellan eXplorist GPS'in nokta (UPT), iz (LOG) ve rota (RTE) dosyalarını programa alabilme, programdaki verilerin UPT, LOG, RTE ve GPX formatlarında kaydedilmesi

 

•   Garmin GPS'lerin nokta ve iz dosyaları (GDB, PCX), National Geographic Topo (TPO), TomTom POI (OV2) ve standart GPS dosyalarını (GPX) programda açabilme

 

•   Harita koordinat sistemleri olarak Türkiye sistemini desteklemektedir.

 

Vantage Point yazılımını indirmek için tıklayınız
 

GeoXtend

 

GeoXtend, firmamız tarafından geliştirilen basit grafik arayüzlü format dönüştürme yazılımıdır. Bu yazılım ile GPS'den alınan *.upt (nokta), *.log (iz) dosyalarını NetCAD (ncn), AutoCAD (dxf), Metin (txt) formatlarına dönüştürülebilir veya bu formattaki dosyaları *.upt ya da *.log dosyası olarak kaydedebilir. Programın grafik arayüzü sayesinde basit çevre/alan hesabı gibi işlemler yapılabilir.
GeoeXtend yazılımını indirmek için tıklayınız
GeoeXtend yazılımının kullanım kılavuzunu indirmek için tıklayınız

 

Triton RMP Maker

Triton RMP Maker yazılımı ile elinizdeki raster görüntüleri Triton El Tipi GPS'lerinize (Triton 400 ve üstü modeller) yükleyebilirsiniz. 

Programı indirmek için tıklayınız
Programın kullanım kılavuzunu indirmek için tıklayınız

 

Programın kullanımı ile ilgili videoyu izlemek için tıklayınız

 

Format Dönüşüm ve TKGM Formatında Çıktı Alma Programı

 

Geomatics Gpsformat yazılımını indirmek için tıklayınız

 

Geomatics Group’ tan satın aldığınız Türkiye İthalatçısı olduğu Teknik Cihazlar ile birlikte ücretsiz verilenGPSFormat yazılımı ile CORS ve RTK verilerinin TKGM formatına dönüşümünü yapmak, sonuçları analiz etmek, karşılaştırma yapmak, Excel formatında yönetmeliklere uygun çıktı almak, Magellan EL GPS ten PC ye ve tam tersine veri dönüşümleri yapmak, verileri google üzerinde görüntülemek mümkündür.

 

Ashtech, Spectra Precision, Magellan cihazlarında kullanılan RW5, JXL, GPX, UPT, LOG, NCN, PNT formatlarından verileri okuyup raporlama ve kontrol işlemlerini yapar. Ayrıca GNSS ve NCN formatlı koordinatları GPX formatına dönüştürerek aynı verilerin El GPS’ lerimiz de de kullanılmasını sağlar.

 

Sol üst köşede bulunan (Şekil.1) Dosya sekmesi tıklanarak Aç komutuyla JXL , RW5, NCN, GPX, UPT, LOG uzantılı datanızı bilgisayarda nereye kaydetmiş iseniz bu komut ile datanızı çağırınız. . Sonrasında Poligon okumalarınız (Şekil 2.) Detay okumalarınız (Şekil3.) te ki sekmelere tıkladığınızda otomatik olarak karşınıza çıkacaktır.

 

Poligon veya Detay okumalarınızda hangi okumalarınızın klişesini almak istiyor iseniz Örneğin; Poligon sekmesinde Tekrardan sol üst köşede Dosya butonuna tıklayıp kaydet demeniz yeterlidir.

 

Ayrıca ;

 

 

 

RTK Format

 

 

 

 

 

Koordinat sekmesini tıkladığınızda Karşınıza çıkan projeksiyon seçim sekmesinden farklı bir koordinat sistemini seçebilir yada Custom (Özel) deyip elinizdeki parametreleri girerek arazide ölçmüş olduğunuz noktaları farklı bir koordinat sistemine çevirebilir ve NCN olarak kaydedebilirsiniz.Koordinatları Magellan El GPS için kaydedecekseniz Grid olan koordinat sistemini Coğrafi seçip, sağ taraftaki GPX sekmesi seçilip Kaydet ile GPX formatında bilgisayara kaydedilebilir.

 

Programda Google sekmesine tıkladığınızda ise; Eğer bilgisayarınızın internet bağlantısı varsa otomatik olarak google earth üzerine noktaları atacaktır.

 

 

RTK Format

 

 

 

Google sayfasında iken Sol üst köşede bulunan Dosya sekmesinden kaydet dediğinizde KMZ uzantılı olarak dosyayı kaydedebilirsiniz.

 

GPSFormat Programının Güncellenmesi

 

 

Bilgisayarınızda yüklü olan GpsFormat programınızın en güncel versiyonunu bilgisayarınıza yüklemek için herhangi bir setup dosyası edinmeden program üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

 

Bunun için; Dosya/Update butonuna basıyoruz.

 

 

 

RTK format

 

                                                                                                                                                                                

 

Eğer kullandığımız sürümün daha güncel bir sürümü var ise internet bağlantınız üzerinde denetleniyor ve ekranınızda c:updateGF.exe Complette uyarısı almanız güncel sürümün var olduğu ve bilgisayarınıza updateGF.exe ismi ile C klasörünüze kayıt edildiği anlamındadır. Çıkan uyarının üst tarafında hangi sürümünü indirdiği de ekranınızda kullanıcılarına bilgi olarak sunulmaktadır.

Ekranda bu uyarıyı aldıktan sonra Tamam butonuyla işleminizi tamamlıyoruz ve yeni versiyonu aktif hale getirmek için açık olan GpsFormat programını kapatıyoruz.

 

Bilgisayarımdan C sürücümüze girerek indirdiğimiz updateGF.exe isimli dosyamızı çalıştırarak yükleme işleminin akabinde yeni versiyonumuz bilgisayarımıza yüklenmiş oluyor.

 

Not: GpsFormat programı online güncelleme 5.1.0.5 sürümüyle gelen bir özelliktir. Bilgisayarınızda yüklü olan sürümü  programınız açık durumda iken  ekranın sol üst tarafından bakabilirsiniz.    

                                          

Daha alt bir sürüm kullanıyorsanız eğer Geomatics Group teknik birimiyle irtibata geçerek 5.1.0.5 sürümünü edinebilirsiniz.

Uygulama

ED50 DATUMUNDA KOORDİNAT HASSASİYET TESTİ

7 Parametre Girilmiş MAGELLAN El GPS: y: 474561 x:4414670 H:948

TUSAGA AKTİF(CORS)den ASHTECH ProMark 500 y:474559,41 x:4414669,1 H: 951,22

Fark y: 1,59m x:0,90m H: 3,22m

 

MAGELLAN EL GPS ED50'DE DE HASSASTIR!

 

  • Netcad, Geocad, Autocad harita programlarından DXF formatlı nokta dosyaları ile Netcad NCN nokta dosyalarını ücretsiz verdiğimiz GeoXtend programı yardımıyla Magellan Triton/eXplorist serisine nokta dosyası olarak hazırlanabilir.
  • Magellan GPS cihazınızdaki detaylı Türkiye haritasına ilave olarak Raster haritalarınız (Taranmış, JPEG) ve Google Earth görüntülerinizi ücretsiz verdiğimiz RMP Maker programı ile Triton/eXplorist modellerine derleyebilirsiniz.
  • Tarafımızdan satın alabileceğiniz GPS-Telsiz arası kablolar ile GPS cihazı kullanıcısını telsizin kapsama alanı içerisinde merkezden izleyebilirsiniz. Böylece Magellan GPS cihazınızı telsiz vasıtası ile araç / insan takip cihazı haline dönüştürmüş olursunuz. Merkezdeki Telsiz hareketleri kendi programlarından an ve an takip edebilir. Hareketin yönünü görebilir, gerektiğinde yönlendirebilir. Bu uygulama hem askeri hem de sivil telsizlerle yapılabilir.
Stokta var         : 1 adet
Marka         : Magellan
Urun kodu         : MAGELLAN 110
Urun barkodu         :

Şu anda ürün ile ilgili yorumu bulunmamakta.

Kayıt ol

Yeni Hesap Kaydı

Zaten hesabınız var mı
Bunun yerine giriş yapın veya Parolayı sıfırla